Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Drevomat Zvolen, s.r.o.

Prečo drevostavby

Drevo je trvalo obnoviteľným stavebným materiálom. Dlhodobé skúsenosti s jeho využívaním v stavebníctve a inovatívne výrobné technológie v sebe kombinujú všetky predpoklady na jeho využitie ako stavebného a izolačného materiálu.

 

Prečo drevovláknitá tepelná a protihluková izolácia?

Drevovláknité izolačné dosky sa vyrábajú z ihličnatého dreva. Na spájanie vlákien sa nepoužívajú žiadne lepidlá. Spájanie zabezpečujú prirodzené zložky drevných vlákien - lignín a hemicelulóza, ktoré sa pôsobením vody a tepla znovu aktivujú. Sú teda úplne zdravotne nezávadné. Pri náhodnom ukladaní drevných vlákien vznikajú v doskách vzduchové dutiny, ktoré doskám dodávajú vynikajúce izolačné vlastnosti.

Drevovláknité izolačné dosky  poskytujú veľa možností izolovania stavebných konštrukcií tak v novostavbách, ako aj pri rekonštrukciách. S vlhkosťou pracujú ako rastlé drevo a prispieva k stabilizácii vlhkosti v interiéri (max. sorpčná vlhkosť 15-20%), avšak ich tepelnoizolačné vlastnosti sú oveľa lepšie (tepelná vodivost λD=0,038-0,05 W/mK). Nezanedbateľné sú aj zvukovoizolačné vlastnosti a tlmenie kročajového hluku.  V porovnaní s inými izolačnými materiálmi predstavujú najlepšiu kombináciu ochrany pred chladom v zimných mesiacoch i letnými horúčavami - efektívne vyrovnávajú krivku kolísania denných a nočných teplôt - majú nízky súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,038 W/m.K a najvyššiu tepelnú kapacitu c=2100 J/kg.K

Izolačné dosky sú vyrábané podľa normy EN 13171 a EN 622. Sú testované a certifikované v renomovaných zahraničných inštitútoch a z toho dôvodu je možné ich označiť značkou zhody CE. Požiarna odolnosť Eurotrieda E(EN 13501-1), B2 (DIN 4102-1), hydrofobizácia (odolnosť proti nasiakavaniu vody) a difúzna priepustnosť predurčujú izolačné dosky k širokým možnostiam aplikácie.

 

 

 

 


 

webygroup

Naša spoločnosť ponúka kompletný produktový rad drevovláknitých izolácií výrobcov STEICO, resp. Hofatex /dopredaj za zvýhodnených cien/.


466555

Úvodná stránka